Eksperyment

Pierwszy polecany element jest dość nietypowy. Wszystkie osoby, które planują przeczytanie „Świadomego biznesu”, ale jeszcze tego nie zrobiły, namawiam na wykonanie szybkiego i ciekawego w mojej ocenie eksperymentu. Pomoże on Wam określić jak bardzo czas i wysiłek zainwestowane w lekturę mają szanse się zwrócić.

Przed rozpoczęciem czytania zapiszcie sobie na kartce, w dwóch kolumnach, jak według Waszego, odczucia oceniacie siebie oraz organizację biznesową, w której funkcjonujecie na co dzień (np. ja/inni). Nieważne czy to jednoosobowa działalność gospodarcza, urząd czy duża korporacja. Dokonajcie tych dwóch ocen z podziałem na pewne obszary i w oparciu o prostą skalę typu: bardzo źle, słabo, średnio, dobrze, doskonale. Proponowane obszary: działanie zgodnie ze wartościami, poziom wiedzy wymaganej do skutecznego działania, relacje (ze sobą/z innymi), uczestnictwo w realizowaniu ważnego celu (osobistego/wspólnego), wpływ na to, co i jak robię, poziom zrozumienia zachowań w trudnych sytuacjach, skuteczność przy uzgadnianiu (celów twoich/wspólnych), rozwój umiejętności, ogólne zadowolenie, gdy myślę o przystąpieniu do pracy.

Po zakończeniu lektury dokonaj ponownie analogicznej oceny, porównaj wyniki. Jeśli odnajdziesz istotne różnice, zastanów się, dlaczego wystąpiły i co z tego mogłoby wynikać dla Ciebie na przyszłość. Całość nie powinna zająć więcej niż kilkadziesiąt minut. Może masz po eksperymencie pomysły, aby go udoskonalić? Podziel się nimi z nami, aby przyszli czytelnicy mogli też z nich skorzystać.

Oceń

Dodaj komentarz

avatar